Medi-Esthes

Neinvazivní liposukce

Ambulance plastické chirurgie-mobil 605 060 076

Neoperační liposukce frakčním mikro-fokusovaným ultrazvukem  LIPOSONIX.

V současné době patří mezi nejžádanější zákroky v plastické a estetické medicíně, výsledky na formování postavy jsou srovnatelné s tumescentní liposukcí. Způsob, jak se trvale zbavit nežádoucího podkožního tuku a dosáhnout optimálního formování postavy. 

Velmi šetrná metoda - princip účinku: fokusovaný ultrazvuk prochází kůží do podkožní tukové vrstvy bez jakéhokoli poškození okolí, trvale rozrušuje podkožní tuk, který je následně metabolizován a z těla vyloučen přirozenou cestou.

Během přibližně hodinového sezení ( podle rozsahu ošetření ) Liposonix dosahuje velmi uspokojivých výsledků. Studie ukázaly úbytek minimálně 2-2,5 cm v pase (zmenšení o necelé dvě konfekční velikosti). Energie vysílaná přístrojem Liposonix prochází ( na rozdíl od jiných technologií ) skrze kůži bez významnějšího rozptylu a snížení výkonu. Průchodem této energie není kůže jakkoli poškozena.

Účinky se dostavují už po prvním ošetření, vícenásobné ošetření není bezpodmínečně nutné, počet ošetření nejvíce závisí na tloušťce podkožního tuku v cílových oblastech a klientem žádané míře její redukce. Špičková liposukční technologie z USA - neinvazivní redukce podkožních tukových buněk, ověřená účinnost - tisíce spokojených klientů po celém světě.

Hlavní výhody LIPOSONIX neinvazivní liposukce

Bezbolestnost a bezpečnost

neinvazivní zákrok - bez použití skalpelu, bez následných jizev


Časová nenáročnost a nulová rekonvalescence

po ošetření lze odejít ihned domů a není třeba nosit kompresní prádlo 


Komplexnost ošetření

redukce podkožního tuku a současně redukce celulitidy, zlepšení vzhledu a vlastností pokožky v ošetřené oblasti, podpora činnosti lymfatického systému


Lze provádět v jakémkoli ročním období

není vyžádováno žádné předoperační vyšetření 

Nejčastější dotazy

Jak ošetření probíhá ?

Lipodestrukční impulzy jsou vysílány z hlavice přístroje, procházejí skrze kůži aniž by ji jakkoli poškodily a cíleně eliminují podkožní tukové buňky v ošetřované oblasti. Cílové oblasti jsou ošetřeny jedna po druhé. Aplikovaná energie má sekundárně i tepelný účinek, který zajistí kromě redukce tuků i lifting kůže v ošetřované oblasti.


Jak rozsáhlé plochy lze v rámci jednoho zákroku ošetřit ?

V rámci jednoho sezení (ošetření) je možné ošetřit až 3 tělesné partie.


Jaké výsledky jsou nejčastěji dosahovány LIPOSONIX neinvazivní liposukcí ?

Klinické studie ukázaly úbytek minimálně 2 cm v pase, průměrné zmenšení obvodu pasu mezi 4 až 6 cm. Jednotlivé výsledky se u různých osob můžou lišit!


Je ošetření bezpečné ?

Systém frakčního mikro-fokusovaného ultrazvuku byl klinicky testován v USA a jeho rozvoj je založen na více než desetiletém výzkumu.


Za jak dlouho jsou viditelné výsledky ošetření ?

První výsledky mohou být pozorovatelné již za 2 týdny. Podle klinických studií jsou konečné výsledky pozorovatelné pro většinu lidí za 8 až 12 týdnů po ošetření. Tento časový interval odpovídá maximální době, během níž tělo může přirozeně metabolizovat narušenou tukovou tkáň. Případné další ošetření stejné partie (oblasti) je proto možné nejdříve za 3 měsíce po prvním ošetření.


Jaký je režim po ošetření ?

V průběhu 8 až 12 týdnů po ošetření tělo postupně metabolizuje a odstraňuje podkožní tukovou tkáň (převážně činností tzv. makrofágů), která byla při ošetření narušena frakčním mikro-fokusovaným ultrazvukem. Výsledkem je vyloučení narušených tukových buněk a zeštíhlení v ošetřované oblasti. Narušená tuková tkáň je vylučována z těla přirozenou cestou pomocí lymfatického systému.


Pro koho je ošetření LIPOSONIX neinvazivní liposukcí nevhodné ?

Pro osoby, které mají potíže s játry či ledvinami, z důvodů zatížení lymfatického systému a vnitřních orgánů


Kdy je LIPOSONIX ošetření zakázané? Jaké jsou kontraindikace výkonu ?

  • Těhotné ženy
  • Epilepsie
  • Nádorová onemocnění
  • Akutní zánět nebo infekční choroba
  • Závážná cukrovka
  • Voperované zařízení vysílající pulsy - např. kardiostimulátor

Parametry přístroje Liposonix

Hlavice přístroje LIPOSONIX ošetří jedním impulzem - tzv. shot - plochu o velikosti 8x8 cm a přitom generuje (vysílá) celkem 576 lipodestrukčních impulzů.

Počet shotů potřebných pro ošetření jednotlivých cílových oblastí v průběhu jednoho ošetření  se pohybuje v závislosti na lokalizaci většinou od 2 do 12.