Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Profhilo®

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Obnovení hydratace, pružnosti a napětí pokožky

PROFHILO® - ultračistá kyselina hyaluronová pro komplexní bioremodelaci pleti

Hlavní účinky - komplexní bioremodelace laxity kůže, hloubková hydratace, lifting (vypnutí) a celkové zlepšení kvality pleti, její zhutnění a zlepšení elasticity, plošná rejuvenace, přirozený a velice svěží vzhled.

PROFHILO® - základem je specifická patentovaná technologie NAHYCO® spočívající v interakci řetězců kyseliny hyaluronové různých molekulových hmotností. Jejich společným působením vznikají na termickém podkladě stabilní hybridní a kooperující komplexy, které vzájemně zesilují svoje účinky.

PROFHILO® - je aplikován injekčně intradermálně (do hloubokých vrstev kůže) - působí stimulaci kožních buněk - fibroblastů a keratinocytů, stimuluje rovněž i adipocyty (tukové buňky). Působí přirozenou stimulaci novotvorby kolagenu.

Co činí PROFHILO® špičkovým produktem:

 • jedinečná koncentrace kyseliny hyaluronové 64 mg ve 2 ml
 • nízká viskozita
 • vysoká soudržnost a difuzibilita
 • unikátní reologické vlastnosti

PROFHILO® - nejčastější aplikační oblasti : obličej, krk, dekolt, povislá kůže paží, hřbety rukou.

Okamžité a dlouhodobé účinky, až 12 měsíců, s individuální variabilitou.  

Kyselina hyaluronová použitá v přípravku PROFHILO® se vyrábí biosyntézou přírodního substrátu bez chemické úpravy. Proto se PROFHILO® vyznačuje vynikající biokompatibilitou (snášenlivostí lidským organismem) a jeho použití v pokožce umožňuje spojení s endogenní (tělu vlastní) kyselinou hyaluronovou, jejíž množství kleslo, anebo se změnilo díky procesu fyziologického stárnutí kůže, nebo po povrchovém poranění.  

Nejčastější dotazy

Co je to PROFHILO® ?

PROFHILO® je špičkový preparát -zdravotnický prostředek registrovaný Státním ústavem pro kontrolu léčiv určený k intradermální (nitrokožní aplikaci). Zdravotnický prostředek III. třídy -  .Obsahuje 32 mg vysokomolekulární kyseliny hyaluronové a 32 mg nízkomolekulární kyseliny hyaluronové. Díky specifické a patentované úpravě roztoku řetězce nízkomolekulární a vysokomolekulární kyseliny hyaluronové vzájemně reagují a zajišťují tak jedinečné reologické vlastnosti proudění této viskózní tekutiny a umožňují podávání vyšších koncentrací kyseliny hyaluronové (dále jen HA) bez zvýšení viskozity (bez zvýšení vnitřního tření). Účinek PROFHILO® je založen na působení tzv. Hydrolift Action. Principem tohoto přístupu je působení proti fyziologickému úbytku kyseliny hyaluronové v pokožce, obnovení její hydratace, pružnosti a napětí, a to současným a vzájemně se zesilujícím spojením hluboké hydratace s mechanickým účinkem vypnutí pokožky. Tento zdravotnický prostředek může být aplikován pouze lékařem.


Jaký je mechanismus účinku zdravotnického prostředku PROFHILO® ?

PROFHILO® svým korektivním a vyplňujícím účinkem na přirozené i indukované prohlubně v pokožce zasahuje:

 • proti fyziologickým procesům stárnutí kůže, k jejichž důsledkům patří snížená hydratace pokožky, změna elastických vláken a kolagenu ve škáře (dermis) se současnou ztrátou napětí pokožky
 • v reparačním procesu kožní tkáně u jizev způsobených povrchovým kožním traumatem (např. jizvy po akné a neštovicích).

Viskoelastické a hydratační vlastnosti HA ve spojení se schopností udržet přiměřené hladiny HA v kožních tkáních rehydratují pokožku a vytvářejí optimální podmínky pro prevenci a působení proti stárnutí kůže, a to při současném napomáhání remodelaci tkáně s následným korektivním efektem na poškození stárnutím způsobeným věkem nebo slunečním zářením a na případné zjizvení kůže. HA rovněž hraje roli uvnitř organismu v mezibuněčném prostředí (tzv. extracelulární matrix) tím, že vytváří fyziologické podmínky pro proliferaci, migraci a uspořádání buněčných složek kůže. Intradermální aplikace přípravku PROFHILO® rovněž působí proti cytotoxickým účinkům volných radikálů na fibroblasty a na adipózní plochy pod nimi, čímž je zajištěna účinnost preventivní a korektivní léčby pomocí estetické medicíny. HA použitá v přípravku PROFHILO® se vyrábí biosyntézou přírodního substrátu bez chemické úpravy. Proto se PROFHILO® vyznačuje vynikající biokompatibilitou a jeho použití v pokožce umožňuje spojení s endogenní (tělu vlastní) HA, jejíž množství kleslo, anebo se změnilo díky procesu fyziologického stárnutí kůže, nebo po povrchovém poranění      


Jaké jsou účinky po aplikaci zdravotnického prostředku PROFHILO®?

 • bioremodelace - stimulací aktivity kožních buněk - tzv. fibroblastů s novotvorbou kolagenu a elastinu
 • trvalé zlepšení objemu obličeje
 • třídimenzionální (3D) obnova kontur - zvýšení elasticity (pružnosti) a pevnosti kůže - vyhlazení jemných a změlčení hlubších vrásek
 • zlepšení hladkosti, jasu a hydratace pokožky
 • zmírnění celulitidy
 • zmírnění jizev po akné
 • regenerace kůže se známkami nadměrného působení UV záření (nadměrné slunění, solárium)
 • zmírnění strií
 • zlepšení atrofických jizev - to jsou jizvy vpadlé pod úroveň zdravého okolí, se ztenčelou a výrazně ochablou kůží

Jaká opatření je třeba dodržet před ošetřením ?

Neužívat nesteroidní antiflogistika jako je Ibalgin, Brufen nebo Ibuprofen (protože zvyšují krvácivost). 24 hodin před zákrokem nesportovat a nepít víno či jiný alkohol Pokud jste prodělal opakovaně výsev herpes simplex v oblasti rtů, informujte o tomto lékařku při konzultaci! V tomto případě je nutné 2 dny před aplikací a 3 dny po aplikaci užívat ústy Herpesin nebo Zovirax tablety. 


Jak ošetření probíhá?

Nejprve je provedeno místní znecitlivění kůže anestetickým gelem, který aplikujeme 45 minut před zákrokem a kryjeme průhlednou fólií pro dosažení žádaného znecitlivujícího účinku. Po sejmutí fólie a setření gelu je po přípravě operačního pole dezinfekcí a zarouškováním proveden vlastní lékařský zákrok. Zdravotnický prostředek PROFHILO® je nejprve naředěn fyziologickým roztokem a poté aplikován injekčně do kůže. Injekční aplikace probíhá z vícečetných vpichů, pomocí velmi tenkých jehel, do hluboké vrstvy kůže, podle aplikačního protokolu individuálně přizpůsobeného podle klinického nálezu na Vaší kůži. Díky znecitlivění kůže ošetřované oblasti anestetických gelem je pro Vás zákrok komfortní, naprostá většina pacientů / pacientek vnímá vpichy tenkou jehlou jako mírné nebo středně intenzívní nepříjemné štípnutí. Jedinci, kteří jsou nadměrně vnímaví mohou pociťovat aplikaci jako velmi nepříjemnou až bolestivou - v tomto případě je ke znecitlivění kůže použito navíc i chlazení speciálními gelovými polštářky. Při aplikaci je mezi jednotlivými vpichy kůže v aplikační oblasti průběžně jemně masírována, což jednak zpříjemňuje průběh ošetření, jednak vede k rovnoměrné distribuci (rozmístění) kolagenního prostředku v kůži.


Pro koho je určena aplikace zdravotnického prostředku PROFHILO®?

Přípravek PROFHILO® je indikován pro ošetření obličeje a těla, pro redefinici (obnovení) kontur a remodelaci (opětovné natvarování) laxity kůže. Především je ale indikován k ošetření na tvářích v oblasti kosti lícní a pod ní.

Aplikace zdravotnického prostředku Profhilo je vhodná u kůže stárnoucí v důsledku věku, UV záření, zevních vlivů, kouření, apod. Dále je vhodný pro korekci kůže - svraštělé, vrásčité, s nedostatkem podkožního tuku - hypotonické neboli ochablé - s nedostatečnou elasticitou neboli nedostatečnou pružností Vhodnost či naopak nevhodnost aplikace kolagenního prostředku PROFHILO® posoudí lékařka při konzultaci s Vámi, na základě klinického vyšetření - posouzení stavu pleti a změn kůže v kombinaci s posouzením Vašeho celkového zdravotního stavu - zdravotní anamnesy a léčených onemocnění, užívaných léků, alergií a Vašeho očekávání. Nepodkročitelnou podmínkou provedení zákroku je dosažení 18 let věku.


Do kterých oblastí je aplikace zdravotnického prostředku PROFHILO® nejvhodnější?

Kůže obličeje a těla ( nejčastěji krk, dekolt, povislá kůže paží, hřbety rukou). Podle posouzení nálezu lékařkou je aplikace možná i do kůže v jiných tělních oblastech. 


Kolik aplikací zdravotnického prostředku PROFHILO® je třeba absolvovat pro dosažení nejlepších účinků?

Doporučuje se úvodní cyklus dvou léčebných ošetření s přibližně 30denním intervalem mezi sebou, následovaný podle potřeby udržovacími ošetřeními - přesný protokol je stanoven lékařem, vždy individuálně, podle pacientova stupně stárnutí (tzv. "agingu"). 


Jaká je trvanlivost účinků po aplikaci zdravotnického prostředku PROFHILO®?

Zdravotnický prostředek PROFHILO® je vysoce odolný vůči enzymu hyaluronidáze, který rozkládá kyselinu hyaluronovou. Trvanlivost účinků je individuální, uvádí se nejčastěji 6 - 12 měsíců, významně je ovlivněna vstupním nálezem na kůži. Trvanlivost účinků mlže být negativně ovlivněna (zkrácena) zevními vlivy - např. sluněním či průmyslovými exhalacemi, nebo některými životními návyky, jako je kouření, pobyt v horkém prostředí (sauna, solárium), UV záření (slunění, solárium). Individuální rozdíly mezi jednotlivci jsou pravděpodobné a možné.


Jaké místní projevy se mohou vyskytnout v ošetřených oblastech?

Aplikace může vyvolat mírný pocit píchání, který za pár minut zmizí. Ošetřená oblast může vykazovat reakce obvykle spojené s injekcemi, jako je otok a vyrážka, které sami zmizí během několika hodin po aplikaci.


Jaký režim je třeba dodržovat po aplikaci zdravotnického prostředku PROFHILO®?

V pooperačním průběhu je nutné se po dobu 48 hodin po zákroku vyhnout extrémní fyzické námaze a sportu a nepředklánět se, jste-li po aplikaci v obličeji. Po dobu 14 dní po zákroku je nutno dodržovat následující opatření: - nechodit na přímé slunce - při pobytu na slunci je nutné chránit oblast aplikace před UV zářením 50+ UV faktorem a čepicí s kšiltem nebo klouboukem - neužívat nesteroidní antiflogistika jako je Ibalgin, Brufen nebo Ibuprofen- být bez velké fyzické námahy a sportů vedoucích k výraznému pocení - nekoupat se ve stojaté vodě - nechodit do sauny či solária, obvazy a krytí udržovat v suchu a v čistotě.


Pro koho je aplikace zdravotnického prostředku PROFHILO® nevhodná, tzn. kdy je zákrok kontraindikovaný a tudíž jej neprovádíme ?

 • alergie na kyselinu hyaluronovou v anamnéze
 • těhotenství a kojení
 • epilepsie
 • porfyrie
 • akutní onemocnění virová a bakteriální
 • sklon ke tvorbě hypertrofických (nadměrných) a keloidních jizev
 • aplikace v místech po ošetření laserem, hlubokým chemickým peelingem nebo dermabrazí
 • bezprostředně po povrchovém peelingu
 • onkologické onemocnění
 • autoimunitní choroby
 • celková kožní onemocnění - např. kolagenózy, sklerodermie, Sjögrenův syndrom, vaskulitidy, apod.
 • těžká cukrovka (diabetes mellitus)
 • probíhající místní kožní patologie v oblasti ošetření - opar - herpes simplex, herpes genitalis, pásový opar, bakteriální kožní infekce, aktivní ekzém, mykóza, slizniční nebo kožní trhliny, apod.
 • infekční ložisko kdekoli na těle nebo celkové infekční onemocnění
 • užívání léků na ředění krve - Warfarin, Anopyrin, apod.