Medi-Esthes

Výplně Regenyal

Ambulance plastické chirurgie-mobil 605 060 076

Korekce vrásek, vyplnění deformací způsobených vráskami a jizvami, vyplnění obličejové tkáně.


Na našem pracovišti používáme ke korekci rtů vysoce kvalitní výplně na bázi kyseliny hyaluronové - jedinečné produkty italské firmy Regenye Laboratories, jejíž produkty jsou nositelem vyjímečného a unikátního konceptu BIORIVOLUMETRIE

Název BIO-RI-VOLUMETRIE symbolizuje tři hlavní pilíře tohoto konceptu: 


1. PILÍŘ - BIO 

produkty jsou biokompatibilní, vstřebatelné a kromě toho mají o 30% nižší množství nosiče BDDE, díky čemuž jsou to nejbezpečnější výplně na trhu, s nejnižším rizikem případné alergické reakce

2. PILÍŘ - RI 

produkty jako jediné na trhu fungují nejen jako výplň vrásek, ale slouží i na regeneraci pleti. Pleť nejen omládne, ale výrazně se zlepší i její kvalita. To vše zaručí, že výplň je velmi stabilní a má dlouhotrvající vliv. Výsledky jsou viditelné již po 1. aplikaci a výhodou je i to, že pacientka absolvuje jen 1 zákrok místo dvou

3. PILÍŘ - VOLUMETRIE

produkty pomáhají nejen vytvářet nové objemy, ale aktivují i obnovovací proces v ošetřované oblasti. Zejména speciální výplň BIOEXPANDER, která na trhu nemá žádnou konkurenci, má speciální strukturu a výrobní technologii, díky které na sebe naváže po aplikaci větší množství vody. Tím se dosáhnout krásné přirozené a dlouhotrvající objemy a docílí se 3D efekt

Regenyal Idea určen pro ošetření nedokonalostí v těchto oblastech obličeje: 

 • výplně rtů  (viz odkaz)
 • nasolabiální záhyby
 • vrásky kolem úst 
 • jizvy 
 • glabelární vrásky ( oblast čela mezi obočím nad kořenem nosu)
 • vrásky na čele 

Také se aplikuje do oblasti, které vyžadují vyplnění obličejové tkáně (tváře, brada, lícní kosti, rty) a dočasnou objemovou augmentaci prostřednictvím zvětšení měkkých tkání.

Výsledek léčby závisí na typu pokožky a povaze nedokonalostí: čím méně evidentní jsou nedokonalosti pleti, tím lepší je výsledek ošetření. Vhodnost či naopak nevhodnost aplikace výplně Regenyal Idea je posouzena při konzultaci s Vámi, na základě místního nálezu v oblasti obličeje a v kombinaci s posouzením Vašeho celkového zdravotního stavu - zdravotní anamnezy, léčených onemocnění, užívaných léků, alergií a Vašeho očekávání. Nepodkročitelnou podmínkou provedení zákroku je dosažení 18 let věku.

Nejčastější dotazy

Jaký je princip ošetření výplní REGENYAL IDEA ?

Jedná se o lékařský zákrok, při němž je výplňový materiál Regenyal Idea injekčně jehlou nebo kanylou aplikován do povrchové podkožní vrstvy cílových oblastí určených ke korekci. Množství výplňového materiálu, který má být injektován, závisí na rozhodnutí lékaře. Výsledkem je zlepšení vzhledu a rejuvenace ošetřených oblastí. 


Co je to výplň REGENYAL IDEA ?

Regenyal Idea je implantabilní zdravotnický prostředek certifikovaný Státním ústavem pro kontrolu léčiv, bio-degradovatelný (v lidském organismu postupně rozložený a odbouraný), izotonický, apyrogenní a sterilní výplňový materiál. Hlavní složkou je zesíťovaná kyselina hyaluronová, neživočišného původu, produkovaná bakteriální fermentací. Je určen ke korekci středních a hlubokých vrásek, ke korekci a vyplnění vpadlých oblastí a deformací způsobených postupujícím věkem, vráskami anebo jizvami, k dočasné objemové výplni měkkých tkání obličeje (tváře, brada, lícní kosti, rty).


Jaká je trvanlivost účinků po aplikaci výplně REGENYAL IDEA ?

Účinek po aplikaci výplně Regenyal idea přetrvává nejčastěji 6 až 9 měsíců, individuální odlišnosti v trvání účinků jsou možné. Trvanlivost účinků mlže být negativně ovlivněna (zkrácena) zevními vlivy - např. sluněním či průmyslovými exhalacemi, nebo některými životními návyky, jako je kouření, pobyt v horkém prostředí (sauna, solárium), UV záření (slunění, solárium)


Jak ošetření probíhá ?

Nejprve je v cílových oblastech ošetření provedeno místní znecitlivění kůže anestetickým gelem nebo sprejem. V případě použití znecitlivujícího gelu je tento aplikován 45 minut před zahájením ošetření a zakryt průhlednou fólií. V případě použití znecitlivujícího spreje je tento aplikován bezprostředně před ošetřením - jeho účinek nastupuje po přibližně 1 minutě od aplikace. Po přípravě operačního pole dezinfekcí a zarouškováním je proveden vlastní lékařský zákrok - aplikace výplně Regenyal Idea, injekční jehlou nebo kanylou. V ošetřované oblasti je postupně z několika malých vstupních otvorů z předplněné stříkačky postupně a podle indiviudálního nálezu injekčně, tenkou jehlou nebo kanylou, aplikována výplň Regenyal Idea v množství, které pacientovi zajistí co nejpřirozenější výsledek. O množství aplikovaného materiálu rozhoduje lékař podle posouzení klinického místního nálezu na obličeji. Aplikace výplně je pacienty vnímána díky účinkům znecitlivujícího gelu nejčastěji jako lehké až mírné štípání, pouze v ojedinělých případech jako bolest. Pokud pacient/pacientka vnímá aplikaci výplně bolestivě, je k potlačení bolesti použito místní chlazení přiložením speciálních gelových polštářků se zmrzlým gelem. Po aplikaci je v ošetřované oblasti provedena jemná masáž s cílem umožnit lepší rozporstření výplňového materiálu. Po ošetření jsou plochy ošetřeny regeneračním a zklidňujícím místným prostředkem - mastí, krémem, gelem nebo sprejem, podle posouzení lékaře.

V průběhu léčby by se měli pacienti vyvarovat konzumaci látek, které působí na srážlivost krve (kyselina acetylsalicylová, NSAID, vitamin E ), aby se minimalizovala možnost tvorby modřin nebo krvácení z injekčních oblastí. 


Jaký je nejmenší možný odstup od aplikace jiného typu výplně ?

Nejmenší možný odstup od aplikace jiného typu výplně je 6 měsíců.  


Jaká opatření je třeba dodržet před ošetřením ?

 • neužívat nesteroidní antiflogistika jako je Ibalgin, Brufen nebo Ibuprofen - protože zvyšují krvácivost
 • 24 hodin před zákrokem nesportovat a nepít víno či jiný alkohol

Pokud jste prodělal opakovaně výsev herpes simplex v oblasti rtů, informujte o tomto lékařku při konzultaci! V tomto případě je nutné 2 dny před aplikací a 3 dny po aplikaci výplně třeba užívat léky, které působí proti vzniku herpes simplex (Herpesin tbl, ev. Zovirax tbl).


Jaké místní projevy se mohout vyskytnout v oblasti rtů po aplikaci výplně ?

Časně po aplikaci výplně můžete pociťovat ve rtech mravenčení, které je dáno přítomností anestetika ve výplni a poměrně rychle (v průběhu hodin) odeznívá. Pacienti velmi často po aplikaci výplně pociťují ve rtech pnutí a tlak, které jsou dány zvětšením objemu rtů výplní. Tyto pocity zpravidla odeznívají v průběhu týdnů.

Několik dní, nejčastěji ne více než 7 dní, se mohou rty po aplikaci výplně olupovat. Pro lepší regeneraci rty opakovaně po dobu 2 týdnů 3-6x denně potíráme pomádou na rty s regeneračními účinky. 

Po aplikaci výplně vzniká prakticky u všech jedinců otok rtů, individuálně se liší velikost otoku. Otok zpravidla ustupuje během 7 až 10 dní. Někdy mohou po aplikaci výplně vzniknout v oblasti rtů modřiny, tzv. hematomy. K tomu dochází v případě, že při průchodu jehly či kanyly tkání rtů dojde k prasknutí cévky, z níž se do tkáně vylije krev. Modřiny se obvykle vstřebávají v průběhu 2 až 3týdnů.


Jaký režim je třeba dodržovat po aplikaci výplně ?

Po dobu 24 hodin po zákroku je nutné se vyhnout :

 • ústnímu kontaktu s jiným člověkem či zvířetem
 • neaplikovat na rty rtěnku
 • nepít teplé nebo horké nápoje
 • nehrát na dechový hudební nástroj
 • jíst kašovitou nebo tekutou stravu, nejíst pevnou stravu, nejíst ostrá jídla

Po dobu 48 hodin po zákroku :

 • je třeba se vyhnout extrémní fyzické námaze a sportu

Po dobu 14 dní po zákroku je nutno dodržovat následující opatření :

 • nechodit na přímé slunce - při pobytu na slunci je nutné rty chránit před UV zářením 50+ UV faktorem a čepicí s kšiltem nebo klouboukem
 • neužívat nesteroidní antiflogistika jako je Ibalgin, Brufen nebo Ibuprofen
 • být bez velké fyzické námahy a sportů vedoucích k výraznému pocení
 • nekoupat se ve stojaté vodě
 • nechodit do sauny či solária, obvazy a krytí udržovat v suchu a v čistotě

Pro lepší regeneraci rty opakovaně po dobu 14 dnů potíráme 3-6x denně pomádou či balzámem na rty s regeneračními účinky.


Pro koho je nevhodná korekce rtů aplikací výplně REGENYAL IDEA - kdy je zákrok kontraindikovaný a tudíž jej neprovádíme ?

 • těhotenství
 • akutní onemocnění virová a bakteriální
 • onkologické onemocnění
 • autoimunitní choroby
 • celková kožní onemocnění - např. kolagenózy, sklerodermie, Sjögrenův syndrom, vaskulitidy...
 • těžká cukrovka (diabetes mellitus)
 • probíhající místní kožní patologie v oblasti ošetření - herpes simplex, bakteriální kožní infekce, aktivní ekzém, mykóza, slizniční nebo kožní trhliny, apod.
 • infekční ložisko kdekoli na těle nebo celkové infekční onemocnění
 • užívání léků na ředění krve - Warfarin, Anopyrin, apod.