Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Zvětšení prsů

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Cílem výkonu je vytvoření lepšího vzhledu prsou - zvětšení prsou vložením silikonové vložky (implantátu). Operaci provádíme v celkové anestezii na našem partnerském pracovišti GIA Clinic Prostějov. 

Zvětšení prsou se provádí v celkové anestezii, výkon je spojen s jednodenní hospitalizací. Operace trvá 1 - 2 hod s minimálním rizikem pro klientku. Podle přání pacientek nabízíme kulaté i anatomické implantáty několika světových značek, které patří k nejlepším na trhu a splňují náročné kvalitativní požadavky platné v EU.

Operaci může podstoupit každá žena po skončení vývoje mléčných žláz, tedy od 18ti let. Mlékovody nejsou touto operací nikterak narušeny, proto není případné kojení ohroženo. Je vhodné též zvážit vhodnost u žen, které se chystají otěhotnět v průběhu 1 - 2 let, neboť po těhotenství a kojení dochází často ke změnám samotného poprsí.

Díky pokrokům dnešní doby je na trhu široká škála výrobců s různými velikostmi, tvary, profily, povrchy a hmotnostmi. Vždy však záleží na dohodě mezi samotnou klientkou a operujícím lékařem při předoperační osobní konzultaci, kde jsou probrány veškeré možnosti a doporučení, které vyplývají samozřejmě z přání klientky, dispozic klientky, proporce těla (výška, váha, obvod hrudníku, tvar prsou) a podobně.

Před operačním zákrokem

Zákroku předchází konzultace, jejímž cílem je maximální informovanost klientky - o průběhu chirurgického zákroku, o uložení implantátů, o vedení chirurgických řezů, o rizicích zákroku, kontraindikacích, o anestezii a o případných komplikacích. Klientka musí mít od svého praktického lékaře obecné běžné předoperační vyšetření (základní laboratorní vyšetření, EKG, RTG plic, sonografické vyšetření, mamografické vyšetření a jiné). Samotné požadavky na vyšetření vycházejí ze zdravotního stavu či věku operované osoby. Doporučené je vysazení všech léků, které zvyšují krvácení - nutná domluva s praktickým lékařem. Je vhodné vysazení antikoncepce, která až 4 x zvyšuje riziko embolizace (samotné vysazení má smysl alespoň dva měsíce před výkonem a musí být na základě domluvy s gynekologem). Před zákrokem by neměla klientka hladovět a držet nějaké dietní režimy a měl by se chránit před infekcí a nachlazením, nesmí být aktivní opar rtu. Aktuální zdravotní stav - důležité je, aby se klientka chránila před onemocněním či infekcí - odstup od operace po prodělaném infekčním onemocnění 2 - 3 měsíce. Před výkonem musí být klientka lačná - nesmí nic jíst, pít ani kouřit (alespoň 6 hodin). 24 hodin před výkonem doporučujeme neužívat alkoholické nápoje a kávu. Je vhodné se v den výkonu vykoupat, nemazat se žádnými tělovými mléky a krémy, nelíčit se a mít odlakované nehty (na rukou i nohou).

Průběh operačního zákroku

Zvětšení poprsí je chirurgický zákrok prováděný v celkové anestezii. Tento chirurgický výkon  spojen s jednodenním pobytem na GIA Clinic Prostějov,  S klientkou je pořízena důkladná fotodokumentace a pečlivý lékařský nákres fixem na kůži v oblasti prsou. Způsoby uložení (vložení) implantátů jsou tři - z řezu na hranici dolní poloviny pigmentace prsního dvorce, z řezu v podpaží nebo z řezu v podprsní rýze - tento je nejběžnější a nejbezpečnější. Následně je vložena prsní vložka neboli implantát pod prsní sval nebo prsní žlázu. Do operované oblasti zavedeny drény, které odvádí tkáňový sekret a krev (odvod těchto tekutin napomáhá hojení a eliminuje případně vzniklé záněty). Rány (řezy) jsou uzavřeny vstřebatelnými stehy - při převazech se tedy klientka nemusí bát bolestivosti. Operační rány jsou překryty speciálními náplastmi. Samotná operace zpravidla trvá 1 - 2 hodiny. Po zákroku (ještě na operačním sále) je klientce poprsí zafixováno elastickými bandážemi, které jsou druhý den odstraněny a klientka ihned poté začíná nosit speciální zpevňující podprsenku (klientce ji předem individuálně objednáváme u nás na klinice na základě poměření lékařem v den konzultace) - a následuje fáze pooperační péče samotnou klientkou.

Po zákroku 

Po dobu 7 - 14 dní doporučujeme nenamáhat svaly rukou a hrudníku a vykonávat náročnější domácí práce (mytí nádobí, oken, vysávání a podobně). Návrat do zaměstnání, řízení automobilu, sexuální aktivitu doporučujeme až po 7 - 14 dnech. Samozřejmě záleží na tom, jak se žena cítí, avšak citlivost hrudníku klientce, ve většině případů, ani nedovolí aktivitu dříve, nežli po zmíněných 2 týdnech - pozdržením veškerých aktivit, které nepříznivě ovlivňují hojivost, musí zvážit v domácím prostředí sama klientka, musí neustále dbát na svoji bezpečnost a nezapomínat na doporučení od lékaře. Domácí pooperační péče je nedílnost součástí úspěchu každého chirurgického zákroku. Fyzickou aktivitu a aktivní sport doporučujeme provádět ve zpevňující podprsence a to minimálně po 6 - 8 týdnech po zákroku. V domácím prostředí je bolest zvládána s běžně dostupnými analgetiky, které operatér doporučí užívat (běžně postačí brát po dobu 2 - 3 dnů). Speciální zpevňující podprsenku klientka nosí nejméně 6 týdnů (lépe 8 týdnů) a sundává ji jen minimálně (pro potřebu osobní hygieny). Další doporučení a informace (péče o jizvy, slunění a jiné) budou předány lékařem následně po operaci. Výsledek chirurgického zákroku průběžně sledujeme na osobních kontrolách u nás na GIA clinic s.r.o. avšak konečný výsledek je očekáván po 6 - 12 měsících po operaci. Po augmentaci pomocí implantátů doporučujeme každoroční sonografické vyšetření prsou.

Kontraindikace zákroku

Záleží na daném onemocnění a na celkovém zdravotním stavu. Mezi hlavní kontraindikace patří: infekt akutní či chronický, opar rtu, autoimunitní onemocnění, závažné alergické stavy, akutní fáze maligního onemocnění, těhotenství či kojení a další vážná onemocnění zjištěná během pohovoru s klientkou - zájemkyní o daný výkon.