Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Léčba jizev a strií 

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Komplexní léčba esteticky nevzhledných strií a jizev jakéhokoli původu a typu - jizvy poúrazové, pooperační, jizvy hypertrofické, keloidní, atrofické

Individuální léčba podle stáří a typu jizev - plazmaterapie, hloubková mikrojehlová mezoterapie (tzv. microneedling), plasma pen flip-liftingu kůže metodou plasma exerese, injekční aplikace kortikoidů, kryoterapie, lipografting - léčba přenosem vlastního tukukompresní terapie - silikonové ploténky, kompresní trikoty, tlakové masáže, taping jizev. Nezbytnou součásti léčby je vždy podrobná edukace pacienta a nácvik, jak správně pečovat o jizvu.

Strie jsou jizevnaté kožní změny, které se objevují v souvislosti s překotným napnutím kůže - nejčastěji v důsledku gravidity nebo příliš rychlého zvýšení tělesné hmotnosti. Strie představují ohraničené oslabení kůže, které se projevuje jako velmi nevzhledný estetický defekt. Proto jsou svými nositeli a někdy i okolím velmi negativně vnímány, často způsobují psychickou nepohodu, snižují sebevědomí a mohou vést až k depresím. Navzdory všem moderním léčebným metodám a medicínským technologiím úplné odstranění strií není ani dnes možné. Vhodnými postupy však lze dosáhnout velice významné a na první pohled viditelné redukce (zmenšení) strií. K péči o strie a pro jejich prevenci existuje široké spektrum kosmetických přípravků. Není-li zlepšení při použití kosmetických prostředků dostatečné, přichází na řadu miniinvazivní zákroky. Pro dosažení redukce strií je nejúčinnějším léčebným postupem vzájemná kombinace různých metod a opakování ošetření - každému pacientovi je třeba podle závažnosti, rozsahu a typu strií stanovit přísně individuální léčebný plán. Tak lze dosáhnout výborných a plně uspokojivých výsledků.

Na našem pracovišti Medi-Esthes provádíme léčbu strií kombinací injekční jehlové nitrokožní mezoterapie a plasma pen flip-liftingu kůže metodou plasma exerese. Při injekční jehlové mezoterapii jsou přímo do kůže vpravovány zdravotnické prostředky certifikované pro nitrokožní aplikaci k léčbě strií. Při plasma pen flip-liftingu kůže postižené striemi dochází tepelným účinkem paprsku plazmatu ke zmenšení velikosti strií. U obou výše uvedených metod je v kůži zákrokem navozena biostimulace, při níž dochází od 4.-6. týdne po ošetření k navození novotvorby kolagenu, což vede k dalšímu zlepšení v ošetřené kožní oblasti. Novotvořený kolagen způsobí, že se kůže, která je v oblasti strií vpadlá a ochablá, zesiluje, napíná a dostává se do úrovně normální kůže v okolí. Strie se postupně rozostřují a jejich přechod do zdravé kůže se stává málo patrný - je zlepšena homogenita barvy i textury postižené oblasti, toto zlepšení je viditelné na první pohled.

Injekční nitrokožní mezoterapie a plasma pen flip-lifting metodou plasma exerese se ve svých účincích vzájemně doplňují a potencují (zesilují), nejlepší léčebné výsledky lze dosáhnout jejich vzájemnou kombinací. U většiny pacientů dochází k viditelnému zlepšení strií - nejčastěji o 50 %, v ideálních případech u vnímavých pacientů až o 50 - 70 %. 

Kombinovaná léčba strií injekční mezoterapií a plasma pen flip-liftingem dosahuje opakováním ošetření postupně výborných estetických výsledků s naprosto minimálními riziky a minimálním omezením v běžném životě. Ošetření je vždy prováděno v místním znecitlivění pokožky anestetickým krémem, tudíž je pro pacienty komfortní a bezbolestné, jsou vnímány pouze pocity tlaku, doteků a občasně jemného štípání. Pro dosažení optimálního výsledku je potřeba kúru mezoterapie a plasma pen flip-liftingu opakovat většinou minimálně třikrát, a to vždy nejméně v šestitýdenních odstupech.