Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Komplexní bioremodelace pleti

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Bioremodelace laxity kůže, hloubková hydratace, lifting (vypnutí) a celkové zlepšení kvality pleti, její zhutnění a zlepšení elasticity, plošná rejuvenace, přirozený svěží vzhled.

Zdravotnický prostředek obsahující ultračistou kyselinu hyaluronovou používaný na našem pracovišti je špičkový preparát registrovaný Státním ústavem pro kontrolu léčiv určený k intradermální (nitrokožní aplikaci). Základem účinku je specifická patentovaná technologie NAHYCO® spočívající v interakci řetězců kyseliny hyaluronové různých molekulových hmotností. Jejich společným působením vznikají na termickém podkladě stabilní hybridní a kooperující komplexy, které vzájemně zesilují svoje účinky. Díky specifické a patentované úpravě roztoku řetězce nízkomolekulární a vysokomolekulární kyseliny hyaluronové vzájemně reagují a zajišťují tak jedinečné reologické vlastnosti proudění této viskózní tekutiny a umožňují podávání vyšších koncentrací kyseliny hyaluronové (dále jen HA) bez zvýšení viskozity (bez zvýšení vnitřního tření). Účinek je založen na působení tzv. Hydrolift Action. Principem tohoto přístupu je působení proti fyziologickému úbytku kyseliny hyaluronové v pokožce, obnovení její hydratace, pružnosti a napětí, a to současným a vzájemně se zesilujícím spojením hluboké hydratace s mechanickým účinkem vypnutí pokožky. Tento zdravotnický prostředek může být aplikován pouze lékařem. Kyselina hyaluronová je aplikována injekčně intradermálně (do hloubokých vrstev kůže) - působí stimulaci kožních buněk - fibroblastů a keratinocytů, stimuluje rovněž i adipocyty (tukové buňky). Působí přirozenou stimulaci novotvorby kolagenu.

Ultračistá kyselina hyaluronová 

 • bioremodelace - stimulace aktivity kožních buněk - tzv. fibroblastů s novotvorbou kolagenu a elastinu
 • trvalé zlepšení objemu obličeje
 • třídimenzionální (3D) obnova kontur - zvýšení elasticity (pružnosti) a pevnosti kůže - vyhlazení jemných a změlčení hlubších vrásek
 • zlepšení hladkosti, jasu a hydratace pokožky
 • zmírnění celulitidy
 • zmírnění jizev po akné
 • regenerace kůže se známkami nadměrného působení UV záření (nadměrné slunění, solárium)
 • zmírnění strií
 • zlepšení atrofických jizev - to jsou jizvy vpadlé pod úroveň zdravého okolí, se ztenčelou a výrazně ochablou kůží

Nejčastější aplikační oblasti : obličej, krk, dekolt, povislá kůže paží, hřbety rukou.


Okamžité a dlouhodobé účinky, až 12 měsíců, s individuální variabilitou.  

Přípravek s kyselinou hyaluronovou je indikován pro ošetření obličeje a těla, pro redefinici (obnovení) kontur a remodelaci (opětovné natvarování) laxity kůže. Především je ale indikován k ošetření na tvářích v oblasti kosti lícní a pod ní. Aplikace zdravotnického prostředku je vhodná u kůže stárnoucí v důsledku věku, UV záření, zevních vlivů, kouření, apod. Dále je vhodný pro korekci kůže - svraštělé, vrásčité, s nedostatkem podkožního tuku - hypotonické neboli ochablé - s nedostatečnou elasticitou neboli nedostatečnou pružností 

Viskoelastické a hydratační vlastnosti HA ve spojení se schopností udržet přiměřené hladiny HA v kožních tkáních rehydratují pokožku a vytvářejí optimální podmínky pro prevenci a působení proti stárnutí kůže, a to při současném napomáhání remodelaci tkáně s následným korektivním efektem na poškození stárnutím způsobeným věkem nebo slunečním zářením a na případné zjizvení kůže. HA rovněž hraje roli uvnitř organismu v mezibuněčném prostředí (tzv. extracelulární matrix) tím, že vytváří fyziologické podmínky pro proliferaci, migraci a uspořádání buněčných složek kůže. Intradermální aplikace přípravku rovněž působí proti cytotoxickým účinkům volných radikálů na fibroblasty a na adipózní plochy pod nimi, čímž je zajištěna účinnost preventivní a korektivní léčby pomocí estetické medicíny. Kyselina hyaluronová použitá v přípravku používaného na našem pracovišti se vyrábí biosyntézou přírodního substrátu bez chemické úpravy. Proto se vyznačuje vynikající biokompatibilitou (snášenlivostí lidským organismem) a jeho použití v pokožce umožňuje spojení s endogenní (tělu vlastní) kyselinou hyaluronovou, jejíž množství kleslo, anebo se změnilo díky procesu fyziologického stárnutí kůže, nebo po povrchovém poranění.

Svým korektivním a vyplňujícím účinkem na přirozené i indukované prohlubně v pokožce zasahuje aplikace kyseliny hyaluronové :

 • proti fyziologickým procesům stárnutí kůže, k jejichž důsledkům patří snížená hydratace pokožky, změna elastických vláken a kolagenu ve škáře (dermis) se současnou ztrátou napětí pokožky
 • v reparačním procesu kožní tkáně u jizev způsobených povrchovým kožním traumatem (např. jizvy po akné a neštovicích).

Vhodnost či naopak nevhodnost aplikace posoudí lékařka při konzultaci s Vámi, na základě klinického vyšetření - posouzení stavu pleti a změn kůže v kombinaci s posouzením Vašeho celkového zdravotního stavu - zdravotní anamnesy a léčených onemocnění, užívaných léků, alergií a Vašeho očekávání. Nepodkročitelnou podmínkou provedení zákroku je dosažení 18 let věku.

Samotný zákrok začíná provedením místního znecitlivění kůže anestetickým gelem. Tento aplikujeme 45 minut před zákrokem a kryjeme průhlednou fólií pro dosažení žádaného znecitlivujícího účinku. Po sejmutí fólie a setření gelu je po přípravě operačního pole dezinfekcí a zarouškováním proveden vlastní lékařský zákrok. Zdravotnický prostředek je nejprve naředěn fyziologickým roztokem a poté aplikován injekčně do kůže. Injekční aplikace probíhá z vícečetných vpichů, pomocí velmi tenkých jehel, do hluboké vrstvy kůže, podle aplikačního protokolu individuálně přizpůsobeného podle klinického nálezu na Vaší kůži. Díky znecitlivění kůže ošetřované oblasti anestetických gelem je pro Vás zákrok komfortní, naprostá většina pacientů / pacientek vnímá vpichy tenkou jehlou jako mírné nebo středně intenzívní nepříjemné štípnutí. Jedinci, kteří jsou nadměrně vnímaví mohou pociťovat aplikaci jako velmi nepříjemnou až bolestivou - v tomto případě je ke znecitlivění kůže použito navíc i chlazení speciálními gelovými polštářky. Při aplikaci je mezi jednotlivými vpichy kůže v aplikační oblasti průběžně jemně masírována, což jednak zpříjemňuje průběh ošetření, jednak vede k rovnoměrné distribuci (rozmístění) kolagenního prostředku v kůži. Pro dosažení nejlepších účinků se doporučuje úvodní cyklus dvou léčebných ošetření s přibližně 30denním intervalem mezi sebou, následovaný podle potřeby udržovacími ošetřeními - přesný protokol je stanoven lékařem, vždy individuálně, podle pacientova stupně stárnutí (tzv. "agingu").

Před ošetřením neužívat nesteroidní antiflogistika jako je Ibalgin, Brufen nebo Ibuprofen (protože zvyšují krvácivost). 24 hodin před zákrokem nesportovat a nepít víno či jiný alkohol Pokud jste prodělal opakovaně výsev herpes simplex v oblasti rtů, informujte o tomto lékařku při konzultaci! V tomto případě je nutné 2 dny před aplikací a 3 dny po aplikaci užívat ústy Herpesin nebo Zovirax tablety. 

Nejčastější dotazy

Jaká je trvanlivost účinků po aplikaci ?

Zdravotnický prostředek s kyselinou hyaluronovou používaný na našem pracovišti je vysoce odolný vůči enzymu hyaluronidáze, který rozkládá kyselinu hyaluronovou. Trvanlivost účinků je individuální, uvádí se nejčastěji 6 - 12 měsíců, významně je ovlivněna vstupním nálezem na kůži. Trvanlivost účinků mlže být negativně ovlivněna (zkrácena) zevními vlivy - např. sluněním či průmyslovými exhalacemi, nebo některými životními návyky, jako je kouření, pobyt v horkém prostředí (sauna, solárium), UV záření (slunění, solárium). Individuální rozdíly mezi jednotlivci jsou pravděpodobné a možné. 


Jaký režim je třeba dodržovat po aplikaci ?

V pooperačním průběhu je nutné se po dobu 48 hodin po zákroku vyhnout extrémní fyzické námaze a sportu a nepředklánět se, jste-li po aplikaci v obličeji. Po dobu 14 dní po zákroku je nutno dodržovat následující opatření: - nechodit na přímé slunce - při pobytu na slunci je nutné chránit oblast aplikace před UV zářením 50+ UV faktorem a čepicí s kšiltem nebo klouboukem - neužívat nesteroidní antiflogistika jako je Ibalgin, Brufen nebo Ibuprofen- být bez velké fyzické námahy a sportů vedoucích k výraznému pocení - nekoupat se ve stojaté vodě - nechodit do sauny či solária, obvazy a krytí udržovat v suchu a v čistotě.


Pro koho je aplikace zdravotnického prostředku  nevhodná, tzn. kdy je zákrok kontraindikovaný a tudíž jej neprovádíme ?

 • alergie na kyselinu hyaluronovou v anamnéze
 • těhotenství a kojení
 • epilepsie
 • porfyrie
 • akutní onemocnění virová a bakteriální
 • sklon ke tvorbě hypertrofických (nadměrných) a keloidních jizev
 • aplikace v místech po ošetření laserem, hlubokým chemickým peelingem nebo dermabrazí
 • bezprostředně po povrchovém peelingu
 • onkologické onemocnění
 • autoimunitní choroby
 • celková kožní onemocnění - např. kolagenózy, sklerodermie, Sjögrenův syndrom, vaskulitidy, apod.
 • těžká cukrovka (diabetes mellitus)
 • probíhající místní kožní patologie v oblasti ošetření - opar - herpes simplex, herpes genitalis, pásový opar, bakteriální kožní infekce, aktivní ekzém, mykóza, slizniční nebo kožní trhliny, apod.
 • infekční ložisko kdekoli na těle nebo celkové infekční onemocnění
 • užívání léků na ředění krve - Warfarin, Anopyrin, apod.