Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Browlift

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Lifting obočí - jedná se o výkon prováděný v lokální anestezii, při kterém lze obočí pozvednout, změnit jeho tvar a řešit také jeho asymetrii. Obočí lze vymodelovat, vyrovnat příčné i vodorovné vrásky na čele a dosáhnout tak rozjasnění a optimističtějšího pohledu.

Anatomické změny, ke kterým v průběhu času dochází v horní části obličeje, jsou důsledkem snížené elasticity kůže, opakované svalové kontrakce a gravitace. Tyto tři faktory vedou k nejvýraznějším známkám stárnutí v horní části obličeje: horizontální vrásky na čele, vertikální vrásky mezi obočím a sestouplé obočí. Povislé obočí může také zvýraznit uvolněnou pokožku horních víček. Proto je vzhled horních víček velmi závislý na poloze obočí. Obočí může začít klesat, zatímco kolem očí a na čele se často prohlubují vrásky. U některých pacientů může do jejich rysů prostupovat výraz stresu a vyčerpání. S ohledem na tyto změny pacienti, kteří mají povislé obočí, často pociťují ochablost pokožky i v konturách očních víček. Tyto příčiny obvykle zhoršují zestárlý nebo unavený vzhled, který lze dlouhodobě zvrátit pouze chirurgickým ošetřením kůže, tuku a svalové tkáně v této oblasti obličeje.

Operace obočí může vylepšit několik aspektů spolupodílejících se na tzv. ukazatelích věku :

  • Povislé obočí
  • Laxní kůže podél čela
  • Vrásky nebo vrásky mezi obočím
  • Hluboké záhyby podél čela

Lifting obočí přímo řeší tyto problémy a pomáhá pacientům vychutnat si přirozenější svěží vzhled a také další pozitivní změny :

  • Ostatní vás mohou považovat za přístupnější, protože vás již mylně nevnímají jako naštvaného nebo znepokojeného
  • Vaše oči budou jasnější a přirozenější
  • Sebevědomí se může zlepšit, protože se již nemusíte obávat, že budete vypadat "ustaraně"

Pozvednutí obočí je navrženo tak, aby zpevnilo ochablou pokožku na čele a pozvedlo sestouplé obočí do přirozené polohy. Provádí se s cílem obnovit mladistvý vzhled, který je typicky charakterizován obočím. Úpravou  přebytečné kůže, která má tendenci  vytvářet výraz stresu nebo únavy může lifting obočí také vyhladit vrásky  a vodorovné záhyby na čele a výrazně omladit horní části obličeje. Vzhledem k tomu, že lifting obočí je určen ke korekci klíčových ukazatelů věku v této oblasti, pacienti po zákroku obecně vypadají svěžeji a živěji a užívají si mladšího vzhledu.

Browlift je výkonem vedeným v lokální anestezii. Při této operaci je řez proveden nahoře u pokožky vlasů a je ukrytý pod vlasy. Lifting čela nebo obočí umožňuje návrat do pracovního i osobního života po přibližně týdenní rekonvalescenci (v závislosti na ošetřované oblasti a velikosti zásahu). Ošetření je určeno ženám i mužům a je ho možné, pro ještě lepší výsledek, kombinovat s jinými estetickými zákroky, např. s faceliftem, lipofillingem, aplikací botulotoxinu apod. Pokud se rozhodnete k podstoupení liftingu obočí a čela, vždy budeme vycházet z vašich obličejových rysů a estetických předpokladů.  

Přestože postup může být velmi účinný při omlazení oblasti od obočí po vlasovou linii, lifting obočí nemůže řešit přebytečnou kůži kolem očí nebo vzhled oteklých víček. Pokud máte zájem napravit tyto obavy, společný postup sestávající z liftingu obočí a operace očních víček je poměrně běžným léčebným plánem, protože obočí a oči mají tendenci stárnout společně. 

Nejčastější dotazy

Kdo je kandidátem na lifting obočí?

Kandidáti na tento postup si často stěžují, že vypadají unaveně kvůli povislému obočí, nebo dokonce vypadají naštvaně kvůli vráskám mezi obočím. Tyto vrásky vyvolávají pocit mračení. Výkon je navržen tak, aby zvýraznil obočí, může také pomoci otevřít oči tak, aby vypadaly jasnější a odpočatější. Kromě toho může chirurgický lifting obočí  vyhlazovat vrásky na čele a dodává celé horní třetině obličeje mladistvější a elegantnější vzhled. O liftingu obočí můžete uvažovat, pokud :

  • Poloha obočí se snížila a spolupodílí se na obraze přebytečné kůže horních víček
  • Chtěli byste mít jasnější a otevřenější pohled
  • Vyhlazením čela toužíte po mladistvějším výrazu

Mohu kombinovat lifting obočí s doplňkovými procedurami?

Pokud je vaším cílem vytvořit mladistvější vzhled celé horní části obličeje, mnoho našich pacientů mělo pozitivní výsledky po kombinaci úpravy obočí a operace očních víček. Obličejové svaly v obou těchto oblastech spolupracují na vytváření výrazů, a proto se obvykle opotřebovávají stejnou rychlostí. Mnohdy klienti vyžadují prvotně úpravu očních víček, ale často si neuvědomují, že za potížemi bývá zpravidla pokles a převis čelní stěny nebo obočí. Operaci očních víček je možné zkombinovat s liftingem čela i obočí pro ještě kvalitnější a účinnější výsledek. Operace očních víček působí tak, že zmírňuje unavený vzhled a lifting obočí může zlepšit ochablost pokožky a záhyby na horní části obličeje a na čele. Během úvodní konzultace vám budou zodpovězeny otázky, které budete mít ohledně kombinace operace očních víček a liftingu obočí. Kosmetické injekce a další omlazovací procedury mohou být také ideálním doplňkem operace obočí pro pacienty, kteří mají estetické problémy v dalších oblastech obličeje

Jak dlouho vydrží výsledky liftingu obočí?

Úprava obočí může obvykle trvat pět až deset let, ale výsledky se budou lišit v závislosti na tom, jak pečujete o svou pleť, na druhu životního stylu, který vedete a na vašich jedinečných genetických faktorech. Chcete-li pomoci prodloužit efekt operace, existuje celá řada ošetření, které mohou dosáhnout nechirurgického vylepšení a mohou být prospěšné.