Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

LIPOSONIX - neinvazivní liposukce

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Neoperační liposukce frakčním mikro-fokusovaným ultrazvukem LIPOSONIX. V současné době patří mezi nejžádanější zákroky v plastické a estetické medicíně, výsledky na formování postavy jsou srovnatelné s tumescentní liposukcí. Způsob, jak se trvale zbavit nežádoucího podkožního tuku a dosáhnout optimálního formování postavy.

Velmi šetrná metoda - princip účinku: fokusovaný ultrazvuk prochází kůží do podkožní tukové vrstvy bez jakéhokoli poškození okolí, trvale rozrušuje podkožní tuk, který je následně metabolizován a z těla vyloučen přirozenou cestou. Během přibližně hodinového sezení ( podle rozsahu ošetření ) Liposonix dosahuje velmi uspokojivých výsledků. Studie ukázaly úbytek minimálně 2-2,5 cm v pase (zmenšení o necelé dvě konfekční velikosti). Energie vysílaná přístrojem Liposonix prochází ( na rozdíl od jiných technologií ) skrze kůži bez významnějšího rozptylu a snížení výkonu. Průchodem této energie není kůže jakkoli poškozena. Účinky se dostavují už po prvním ošetření, vícenásobné ošetření není bezpodmínečně nutné, počet ošetření nejvíce závisí na tloušťce podkožního tuku v cílových oblastech a klientem žádané míře její redukce. Špičková liposukční technologie z USA - neinvazivní redukce podkožních tukových buněk ,s ověřenou účinností - tisíce spokojených klientů po celém světě.

Hlavní výhody LIPOSONIX neinvazivní liposukce

 • bezbolestnost a bezpečnost - jedná se o neinvazivní zákrok - bez použití skalpelu, bez následných jizev
 • časová nenáročnost a nulová rekonvalescence  - po ošetření lze odejít ihned domů a není třeba nosit kompresní prádlo  
 • komplexnost ošetření - redukce podkožního tuku a současně redukce celulitidy, zlepšení vzhledu a vlastností pokožky v ošetřené oblasti, podpora činnosti lymfatického systému
 • lze provádět v jakémkoli ročním období 
 • není vyžadováno žádné předoperační vyšetření  

Lipodestrukční impulzy jsou vysílány z hlavice přístroje, procházejí skrze kůži aniž by ji jakkoli poškodily a cíleně eliminují podkožní tukové buňky v ošetřované oblasti. Cílové oblasti jsou ošetřeny jedna po druhé. Aplikovaná energie má sekundárně i tepelný účinek, který zajistí kromě redukce tuků i lifting kůže v ošetřované oblasti. V rámci jednoho sezení (ošetření) je možné ošetřit až 3 tělesné partie. Klinické studie ukázaly úbytek minimálně 2 cm v pase, průměrné zmenšení obvodu pasu mezi 4 až 6 cm. Jednotlivé výsledky se u různých osob můžou lišit! První výsledky mohou být pozorovatelné již za 2 týdny. Podle klinických studií jsou konečné výsledky pozorovatelné pro většinu lidí za 8 až 12 týdnů po ošetření. Tento časový interval odpovídá maximální době, během níž tělo může přirozeně metabolizovat narušenou tukovou tkáň. Případné další ošetření stejné partie (oblasti) je proto možné nejdříve za 3 měsíce po prvním ošetření.

Nejčastější dotazy

Jaký je režim po ošetření ?

V průběhu 8 až 12 týdnů po ošetření tělo postupně metabolizuje a odstraňuje podkožní tukovou tkáň (převážně činností tzv. makrofágů), která byla při ošetření narušena frakčním mikro-fokusovaným ultrazvukem. Výsledkem je vyloučení narušených tukových buněk a zeštíhlení v ošetřované oblasti. Narušená tuková tkáň je vylučována z těla přirozenou cestou pomocí lymfatického systému.

Pro koho je ošetření LIPOSONIX neinvazivní liposukcí nevhodné ?

Pro osoby, které mají potíže s játry či ledvinami, z důvodů zatížení lymfatického systému a vnitřních orgánů

Kdy je LIPOSONIX ošetření zakázané? Jaké jsou kontraindikace výkonu ?

 • Těhotné ženy
 • Epilepsie
 • Nádorová onemocnění
 • Akutní zánět nebo infekční choroba
 • Závážná cukrovka
 • Voperované zařízení vysílající pulsy - např. kardiostimulátor