Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Facelifting

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Zákrok vhodný pro muže i ženy, kteří hledají trvalejší řešení pro vypnutí svého obličeje. Správně provedený facelifting vám umožní vypadat přirozeně mladistvě a svěže a tím podpoří Vaši sebejistotu a dobrý pocit ze sebe samé. Výkon se provádí v analgosedacii ev. celkové anestezii na našem partnerském pracovišti GIA Clinic Prostějov.

Ošetření vylepšuje spodní dvě třetiny obličeje a oblast krku. Nejčastěji facelifting podstupují lidé ve věku 40 - 60 let. Zákrok zbaví obličej přebytečné kůže a především upraví svalový tonus, který má hlavní podíl na celkovém omlazení obličeje. Je spojen s jednodenním pobytem na GIA clinic 

S věkem dochází ke změně našeho vzhledu. Na kůži působí gravitace, slunce, životní styl, kouření, prodělané nemoci a i další faktory, které mají za následek, že se kůže povoluje, mizí zřetelné kontury obličeje a krku, tváře se propadají, vznikají vrásky a kožní záhyby. Čas zastavit nelze, ale facelifting dokáže stopy času posunout o několik let zpět.

Správně provedený facelifting vám umožní vypadat přirozeně mladistvě a svěže a tím podpoří vaši sebejistotu a dobrý pocit ze sebe samé. Metoda faceliftingu zbaví obličej přebytečné kůže a především upraví svalový tonus, který má hlavní podíl na celkovém omlazení obličeje . Toho se dosahuje vypnutím svalové vrstvy (SMAS). Někomu stačí jen jedna operace na celý život, jiní klienti se po létech rozhodnou pro její opakování. Později je možné zákrok doplnit například o operaci víček, odstranění drobných vrásek kolem očí či vyhlazení čela, aby se dosáhlo co nejlepšího výsledku. Samozřejmě, že proces stárnutí bude pokračovat i po operaci. Pro vás ale jeho projevy budou, jak již bylo zmíněno výše, nastupovat později.

Operační výkon začíná s řezem ve vlasové části u spánku a vede jej směrem dolů před uchem a následně řez zatočí kolem ušního lalůčku za ušní boltec. Kůže se vytahuje přes tváře směrem k uchu. Stejně se natáhnou i svaly pod kůží. Po přesunutí hlubokých tkání se kauterizací uzavřou krevní cévy. Nadbytečná kůže se pak odstřihne. Operační rána se zašije velmi jemným stehem. Zákrok probíhá v analgosedaci nebo celkové narkóze a trvá 2 až 3 hodiny. V případě, že se facelifting kombinuje i s dalšími zákroky jako je browlift (vypnutí obočí) nebo necklift (vypnutí kůže krku), doba operace se adekvátně prodlouží.

Nejčastější dotazy

Jak se na operaci připravit ?
Pacient musí mít od svého praktického lékaře obecné běžné předoperační vyšetření (veškeré potřebné žádanky dostane pacient od lékaře v rámci konzultace).
Doporučené je i vysazení všech léků, které zvyšují krvácení - nutná domluva s praktickým lékařem.
Pokud je klientem žena je vhodné vysazení antikoncepce, která až 4 x zvyšuje riziko embolizace (samotné vysazení má smysl alespoň dva měsíce před výkonem a musí být na základě domluvy s gynekologem).
Před zákrokem by neměl klient hladovět a držet nějaké dietní režimy a měl by se chránit před infekcí a nachlazením.
Odstup od operace po prodělaném infekčním onemocnění 2 - 3 měsíce.
Před výkonem musí být klient lačný - nesmí nic jíst, pít ani kouřit alespoň 6 hodin před výkonem. 24 hodin před výkonem doporučujeme neužívat alkoholické nápoje a kávu.
Je vhodné se v den výkonu vykoupat, nemazat se žádnými tělovými mléky a krémy, nelíčit se a mít odlakované nehty (na rukou i nohou).
Jak probíhá pooperační období ?
  • Po operaci je pacient hospitalizován 1 - 2 dny. Následný den po operaci se provede převaz a odstraní drény.
  • Stehy se vytahují po 7 - 10 dnech.
  • Návrat do zaměstnání po 7 - 14 dnech, dle fyzické namáhavosti práce.
  • Po 2 - 3 měsíce může být snížena či zvýšena citlivost operované oblasti, ta se ale po uvedené době vrátí do normálu.
  • Po třech měsících dojde k úplnému zhojení a zmizení všech hematomů (v té době se bude teprve hodnotit celkový výsledek operace).

Pacient se musí předem objednat ke konzultaci s lékařem, který bude ošetření provádět. Na konzultaci se klient od ošetřujícího lékaře dozví veškeré potřebné informace. Tato konzultace je hrazená pacientem.