Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Lipografting-léčba vlastním tukem

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

S vynikajícími výsledky tuk používáme  jako tělu vlastní výplňový materiál ke korekci nerovností, propadů, k doplnění a modelaci nedostatečného objemu a žádaných kontur - nejčastěji u prsů, tváří i celého obličeje, k omlazení a výplním hřbetů rukou, ke konturingu různých tělesných partií - typicky například u mužů k modelaci žádaného tvaru a objemu paží v oblasti deltového svalu a tricepsů.

Lipogfrafting je léčba pomocí vlastního tuku. Tuk je přirozeným nositelem regenerativních působků, která mají schopnost účinné rejuvenace a regenerace. S vysokou účinností jej používáme ke korekci jizev různé etiologie, ke změlčení vrásek, redukci pigmentací a celkovému omlazení pleti obličeje, krku, dekoltu či dalších tělesných oblastí. Tuk je Váš vlastní materiál, má vynikající biomechanické vlastnosti a je přirozeným nositelem mnoha působků se silnými regenerativními účinky. Ve tkáních, kam byl aplikován, dochází k jeho plné biointegraci, nehrozí riziko alergie ani přenosu infekčních nemocí. Zákrok je nebolestivý, pro pacienty vysoce komfortní. Podle rozsahu a typu výkonu provádíme přenos tuku ambulantně (většinou) nebo v celkové narkóze ( na našem partnerském pracovišti GIA Clinic v Prostějově).

Existují různé protokoly odběru, zpracování a přenosu tuku. Na našem pracovišti jsou tukové přenosy prováděny v klinické praxi dlouhodobě osvědčenou a prověřenou metodou, která je rychlá, šetrná a nebolestivá. Po znecitlivění odběrové oblasti (nejčastěji v podbřišku) je tenkou liposukční (tuk odsávající) kanylou proveden velmi šetrně odběr tuku v množství, které se individuálně liší podle důvodu ošetření a cíle léčby, nejčastěji odebíráme 20 - 100ml tuku. Odebraný tuk je bez jakékoli další manipulace a úprav ponechán v odběrové stříkačce k přirozené sedimentaci vlivem gravitace - takto se spontánně separuje tuková vrstva od tekuté komponenty, která se dále nevyužívá a je ze stříkačky vypuštěna. Tuková tkáň je poté speciální aplikační 3D technikou tenkou kanylou rozprostřena do příjmové oblasti.