Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Mini-facelift

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Jedná se o anti-aging chirurgický zákrok, který se zaměřuje na povislou kůži obličeje. Výsledkem je vypnutí pleti a redukce vrásek. Minifacelifting řeší povolení kůže především v dolní partii obličeje. Zákrok je nejvhodnější pro osoby starších 40 let, kdy stárnutí kůže a její svěšení bývá patrnější, přesto ale změny nejsou natolik velké, aby se muselo přistupovat k celkovému faceliftingu. 

Mini-facelift, jak již sám název říká, je  operace, která není tak rozsáhlá jako klasický facelift. Především zde nedochází k tak masivnímu vytahování SMAS, což je vazivová tkáň pod kůží. Jelikož je tedy celý zásah do tkáně šetrnější, dochází i k rychlejšímu hojení. Může se spojit i s odsátím tuku podbradku. Konkrétní technika provedení se volí na základě stavu pokožky při osobní konzultaci a na přáních pacienta.. Operace probíhá pouze v místním znecitlivění, ambulantně a trvá asi 2 hodiny. Při mini-faceliftu dochází k vypnutí fascie obličeje vzhůru. K té je proniknuto z malých řezů vedených u ušních boltců a podél linie vlasů. V závislosti na oblasti vašeho obličeje, kterou byste chtěli zvednout, vám chirurg oddělí pokožku od tuku a svalů. Poté se odstraní nadbytek kůže na tvářích i krku a vypnou podkožní vazivové struktury. Díky tomu bude Vaše pleť opět hladká a sníží se výskyt vrásek. Jakmile je operace dokončena, rány se uzavírají stehy, které se odstraňují při následné kontrole do 10 dne po operaci.


I když jsou výsledky považovány za trvalé, můžete si promluvit o budoucích neinvazivních možnostech proti stárnutí, jako je lipografting a dermální výplně, které vám pomohou maximalizovat Vaše výsledky.

Nejčastější dotazy

Jaký je rozdíl ve srovnání s plným faceliftem ?

Mini-facelift je mírně upravená verze tradičního faceliftu . Oba výkony jsou invazivní kosmetické postupy, zahrnující použití řezů, které pomáhají odstranit a vytáhnout ochablou pokožku. Řezy jsou při mini-faceliftu ve srovnání s úplným faceliftem menší. Při mini-faceliftu je celková doba rekonvalescence potřebná pro zotavení kratší, ve srovnání s plným faceliftem. Menší řezy použité při mini-faceliftu mohou být obzvláště užitečné, pokud máte sklon k tvorbě jizev. Výrazný rozdíl je v anestezii. Zatímco při plném liftinu operace probíhá v celkové anestezii za hospitalizace, provádí se mini-facelift ambulantně v místním znecitlivění. Ideálním kandidátem na mini-facelift je klient s ochablou pokožkou obličeje a minimálním stárnutím kůže krku.

Jaká opatření je třeba dodržovat v perioperačním průběhu ?

Je vhodné v době krátce před a po operaci přestat užívat určité volně prodejné léky, jako je aspirin a ibuprofen. Tyto léky mohou vést k nadměrnému krvácení. Pokud kouříte je vhodné, abyste přestali kouřit nebo užívat tabák po dobu 4 až 6 týdnů před operací. Je vhodné, abyste se vyhnuli některým činnostem, jako je cvičení s vysokou intenzitou. Je nutné ležet s výše podloženou hlavou. Buďte obzvláště jemní k obličeji a vlasům poblíž řezů. Minimálně 2 týdny po operaci je třeba se vyvarovat namáhavé činnosti, včetně sexu a těžkých domácích prací. Vyvarujte se aktivit, které mohou bránit procesu hojení, jako je pití alkoholu nebo používání parních lázní a saun. Vyhněte se nošení make-upu a náušnic, protože to může zpomalit postup hojení. 

Dvacet čtyři hodin po operaci :

Zajistěte si člena rodiny nebo přítele, který se věnuje péči o Vás  během prvních 24 hodin po výkonu. Doporučujeme také připravit si měkkou stravu, užívat analgetika při bolestech..

První týden po operaci :

Během prvního týdne po faceliftu se u vás objeví otoky a modřiny. Po skončení prvního týdne Vám odstraníme stehy a budete moci znovu nosit make-up.

Druhý týden po operaci :

Vaše jizvy budou stále trochu červené. Na konci druhého týdne byste měli být schopni vrátit se do práce nebo do školy. Většina otoků a modřin by také měla být pryč.

Jaké dlouho trvá rekonvalescense po výkonu ?

Po operaci budete posláni domů s obvazy přes stehy. Tyto stehy budou budou při následné kontrole 10.den po operaci odstraněny. Výkon je vždy ambulantní a většina pacientů  se po mini-faceliftingu  může vrátit do práce po 1-2 týdnech. Stehy se vytahují po 7 - 10 dnech.

Jaké jsou nejčastější vedlejší účinky po výkonu ?

Nejběžnějšími vedlejšími účinky jsou bolest, otoky, podlitiny, dočasnou ztrátu citlivosti a určité nepohodlí bezprostředně po operaci. Po 2 - 3 měsíce může být snížena či zvýšena citlivost operované oblasti, ta se ale po uvedené době vrátí do normálu. Někteří pacienti mohou pociťovat napětí, když se tělo přizpůsobuje pocitu nově přemístěných tkání. Tyto příznaky po několika dnech odezní.