Medi-Esthes

Mini-facelift

Ambulance plastické chirurgie-mobil 605 060 076

Jedná se o anti-aging chirurgický zákrok, který se zaměřuje na povislou kůži obličeje. Výsledkem je vypnutí pleti a redukce vrásek.

Operace probíhá pouze v místním znecitlivění, ambulantně a trvá asi 2 hodiny. Při mini-faceliftu dochází k vypnutí fascie obličeje vzhůru. K té je proniknuto z malých řezů vedených u ušních boltců a podél linie vlasů. V závislosti na oblasti vašeho obličeje, kterou byste chtěli zvednout, vám chirurg oddělí pokožku od tuku a svalů. Poté se odstraní nadbytek kůže na tvářích i krku a vypnou podkožní vazivové struktury. Díky tomu bude Vaše pleť opět hladká a sníží se výskyt vrásek. Jakmile je operace dokončena, rány se uzavírají stehy, které se odstraňují při následné kontrole do 10 dne po operaci..


I když jsou výsledky považovány za trvalé, můžete si promluvit o budoucích neinvazivních možnostech proti stárnutí, jako je lipografting a dermální výplně, které vám pomohou maximalizovat Vaše výsledky.

Nejčastější dotazy

Jaký je rozdíl ve srovnání s plným faceliftem ?

Mini-facelift je mírně upravená verze tradičního faceliftu . Oba výkony jsou invazivní kosmetické postupy, zahrnující použití řezů, které pomáhají odstranit a vytáhnout ochablou pokožku. Řezy jsou při mini-faceliftu ve srovnání s úplným faceliftem menší . Při mini-faceliftu je celková doba rekonvalescence potřebná pro zotavení kratší, ve srovnání s plným faceliftem. Menší řezy použité při mini-faceliftu mohou být obzvláště užitečné, pokud máte sklon k tvorbě jizev. Výrazný rozdíl je v anestezii. Zatímco při plném liftinu operace probíhá v celkové anestezii za hospitalizace, provádí se mini-facelift ambulantně v místním znecitlivění. Ideálním kandidátem na mini-facelift je klient s ochablou pokožkou obličeje a minimálním stárnutím kůže krku.


Jaké dlouho trvá rekonvalescense po výkonu ?

Po operaci budete posláni domů s obvazy přes stehy. Tyto stehy budou budou při následné kontrole 10.den po operaci odstraněny. Výkon je vždy ambulantní a většina pacientů  se po mini-faceliftingu  může vrátit do práce po 1-2 týdnech.


Jaká opatření je třeba dodržovat v perioperačním průběhu ?

Je vhodné v době krátce před a po operaci přestat užívat určité volně prodejné léky, jako je aspirin a ibuprofen. Tyto léky mohou vést k nadměrnému krvácení. Pokud kouříte je vhodné, abyste přestali kouřit nebo užívat tabák po dobu 4 až 6 týdnů před operací. Je vhodné, abyste se vyhnuli některým činnostem, jako je cvičení s vysokou intenzitou. Buďte obzvláště jemní k obličeji a vlasům poblíž řezů. Minimálně 2 týdny po operaci je třeba se vyvarovat namáhavé činnosti, včetně sexu a těžkých domácích prací. Vyvarujte se aktivit, které mohou bránit procesu hojení, jako je pití alkoholu nebo používání parních lázní a saun. Vyhněte se nošení make-upu a náušnic, protože to může zpomalit postup hojení. 

Dvacet čtyři hodin po operaci :

Zajistěte si člena rodiny nebo přítele, který se věnuje péči o Vás  během prvních 24 hodin po výkonu. Doporučujeme také připravit si měkkou stravu, užívat analgetika při bolestech..

První týden po operaci :

Během prvního týdne po faceliftu se u vás objeví otoky a modřiny. Po skončení prvního týdne Vám odstraníme stehy a budete moci znovu nosit make-up.

Druhý týden po operaci :

Vaše jizvy budou stále trochu červené. Na konci druhého týdne byste měli být schopni vrátit se do práce nebo do školy. Většina otoků a modřin by také měla být pryč.


Jaké jsou nejčastější vedlejší účinky po výkonu ?

Nejběžnějšími vedlejšími účinky jsou bolest, otoky, podlitiny, dočasnou ztrátu citlivosti a určité nepohodlí bezprostředně po operaci. Někteří pacienti mohou pociťovat napětí, když se tělo přizpůsobuje pocitu nově přemístěných tkání. Tyto příznaky po několika dnech odezní.