Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Plazma exerese - rejuvenace  plazmovým perem

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Ošetření zdravé kůže obličeje, krku, podbradku, povislé kůže v okolí pupku, v oblasti paží či na jiných částech těla za účelem rejuvenace (omlazení) - výrazné změlčení hlubokých a odstranění mírných vrásek, lifting (vypnutí) pokožky, odstranění nedokonalostí kožního povrchu (nerovnosti, výrustky, jizvy)

Rejuvenace plazmovým perem metodou plazma exerese patří v estetické medicíně současnosti mezi zákroky minimálně invazivní, s krátkou a nenáročnou rekonvalescencí a přitom jednoznačně viditelnými výsledky. Pacientům přináší vysoce komfortní ošetření s vynikajícími výsledky. Principem plazma exerese je působení plazmatu na povrchovou kožní vrstvu - epidermis.. Plazma je čtvrté skupenství hmoty - ionizovaný plyn, směs kladně a záporně nabitých iontů. Plazma je generováno plazmovým přístrojem ve štěrbině mezi hrotem jehly a povrchem kožním. Ošetření je nekontaktní, jehla se povrchu kůže při ošetření vůbec nedotýká. Po dopadu plazmatu na povrch kožní dochází k bodové sublimaci (vypařování) povrchní kožní vrstvy, epidermis. Velikost jednotlivých bodů je přibližně 1-1,5 mm. Plazma exerese je vysoce účinná metoda k plošné rejuvenaci kůže - výsledkem je lifting kůže, redukce vrásek, významné zlepšení elasticity pleti a povšechné zlepšení kožní textury. Výborné výsledky přináší plazma exerese při redukci vrásek očního okolí, na čele, nad kořenem nosu, v okolí úst i na krku, při neoperační plastice očních víček u mírných kožních převisů, významně zlepšuje napětí povislé kůže v obličeji i mimo obličej (podbradek, paže,..). Touto metodou lze rovněž s výbornými estetickými výsledky odstranit různé kožní výrůstky nezhoubné povahy (fibromy, xantelasmata, hemangiomy, intradermální névy,...). Plazma exerese je vysoce účinná i v léčbě jizev po akné, dokáže odstranit i rozšířené metlicovité žilky v obličeji. Ošetřovaná kožní léze je odstraněna sublimací - postupným odpařením, aniž by došlo ke krvácení, narušení či poškození okolní tkáně či tkání hlouběji ležících. Účinnost plazma exerese ve výše uvedených indikacích je prokázána klinickými studiemi.

Zákrok je možný v odstupech 4-6 týdnů i vícekrát opakovat a dosáhnout tak maximálních výsledků. Jedná se o inovativní technologii, která spadá do spektra neinvazívních neboli velmi šetrných chirurgických metod - pacient není vystaven rizikům, která jsou spojena s invazivními chirurgickými zákroky ( např. krvácení, riziko infekce,...). Zákrok je prováděn ambulantně, po předchozím znecitlivění pomocí znecitlivujícího gelu nebo krému. Po zákroku je ošetřená oblast pokryta mnohočetnými drobnými stroupky, jednotlivé stroupky jsou o velikosti přibližně 1-1,5 mm. Základem domácí péče po ošetření je promazávání a postřik ošetřených ploch doporučenými léčebnými prostředky. Stroupky se nesmí slupovat, je nutné je ponechat k samovolnému odloučení. Hojení je zpravidla rychlé, stroupky se vylupují nejčastěji od 5.-7. dne, po jejich kompletním vyloupání bývá kůže v ošetřené oblasti růžová až červená, bledne postupně v průběhu následujících týdnů až měsíců, s individuálně odlišnou rychlostí.

Ošetření vyniká tím, že poskytuje bezdotykovou  techniku ošetření, čímž jsou eliminována veškerá rizika kontaktních technologií (zejména přenos a vznik infekcí). Výstupní svazek plazmového výboje má plochu 1-1,5mm, čímž je zajištěna maximální přesnost zaměření a ošetření i těch nejmenších kožních útvarů bez poškození okolní tkáně. Ošetření je tak vysoce účinné a současně velice jemné a šetrné. Nastavení přístroje je velmi variabilní, lze jej měnit podle povahy řešeného problému. Díky tomu je indikační spektrum pro ošetření plazma exeresí velice široké.

Spektrum zákroků

 • neoperační plastika horních a/nebo dolních očních víček za účelem redukce jejich kožních nadbytků 
 • odstranění esteticky nežádoucích kožních útvarů ( kožní výrůstky, hemangiomy, fibromy, hyperkeratosy, bradavice, kondylomata)
 • stařecké projevy - pigmentové skvrny
 • xantelazmata (tukové útvary) očních víček
 • odstraňování jemných a změlčení (zjemnění, oploštění) hlubokých vrásek, vrásky horního a dolního rtu - tzv. čárový kód , vějířkovité vrásky v očním okolí, vějířovité vrásky v okolí ústních koutků - tzv. marionetové vrásky, vrásky nad kořenem nosu a na čele 
 • kožní nadbytky a převisy vznikající v důsledku ochabnutí kůže v souvislosti s věkem, příliš rychlým zhubnutím či např. u žen po porodech a těhotenství - povislý obličej, horní a dolní víčka, zevní genitál (labia) u žen
 • hypertrofické a keloidní jizvy
 • strie a jizvy po akné

Veškeré zákroky jsou vždy prováděny po řádné konzultaci celkového stavu a místního nálezu s lékařkou-specialistkou v oboru plastická chirurgie, která ošetření provádí. Klient je srozumitelně poučen o povaze problému, se kterým přichází ke konzultaci a poté jsou mu navrženy možné způsoby řešení. Součástí konzultace je též pečlivé poučení o možných rizicích zákroku, o možných nežádoucích účincích a možných akutních i chronických komplikacích. Dále je při konzultaci klient poučen o krátkodobých či dlouhodobých omezeních a opatřeních po zákroku,a také o režimu, který je nutné po výkonu dodržovat pro dosažení žádaného účinku. Na základě této konzultace pak klient ve shodě a vzájemné interakci s lékařem zvolí pro sebe nejoptimálnější způsob kosmetického či léčebného ošetření. Skutečnost, že byl o výše uvedeném řádně a srozumitelně poučen, stvrzuje podpisem Informovaného souhlasu s tímto výkonem.  

Kontraindikace ošetření

 • epilepsie
 • těhotenství

 • přítomnost kovových kloubních náhrad či jiných kovových implantátů v těle

 • kardiostimulátor

 • probíhající zánětu

 • aktivní nádorové onemocnění