Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Léčba alopecie, řídnutí a padání vlasů

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Díky vlastní krevní plazmě můžete obnovit růst vlasů. Plazmaterapie je jedno z nejpřirozenějších ošetření na růst vlasů.

Vlasová plazmaterapie

Plazmaterapie je celosvětově uznávaná metoda léčby zvýšeného padání vlasů, která spočívá v aplikaci vlastní krevní plazmy do vlasové pokožky.  


Jde o velmi bezpečnou metodu, neboť do vlasové pokožky aplikujeme vlastní plazmu, nikoliv cizí látky. Lidská plazma má v sobě již obsažené růstové faktory, které podporují další růst vlasů i tam, kde jiné metody obnovy vlasů selhávají. Krevní plazma se získává z odběru žilní krve a po jejím zpracování se může aplikovat. Obsahuje velké množství růstových faktorů, které stimulují buňky vlasových folikulů a tím dochází k regeneraci vlasového porostu, prodlužování životního cyklu vlasů, a tím ke snížení vypadávání vlasů. 

  • bezpečná metoda, žádné chemikálie, umělé látky a materiály
  • nehrozí riziko následných komplikací, alergie nebo kontaminace
  • aplikovatelná celoročně
  • řeší příčinu, ne následek
  • léčba krevní plazmou je vhodná jak pro ženy, tak pro muže

Terapii krevní plazmou doporučujeme též po transplantaci vlasů (s odstupem 6 měsíců), a to k urychlení růstu "nových" (přenesených) vlasových folikulů.


Jaké opatření je třeba dodržet před výkonem ?

Před zákrokem si umyjte vlasy šamponem, aby byly čisté a bez mastnoty a nečistot. Nepoužívejte žádné vlasové přípravky, jako je lak na vlasy nebo gel, nejméně tři dny před plazmaterapií. Před zákrokem pijte hodně vody, abyste předešli závratím nebo nevolnosti při odběru krve. Před zákrokem nekuřte ani nepijte alkohol. To by mohlo zákrok negativně ovlivnit, protože počet krevních destiček se tím výrazně sníží.


Jaký je princip ošetření vlasovou plazmaterapií ?

Pokožku hlavy lékař nejprve ošetří antiseptickým roztokem, který pokožku čistí a dezinfikuje. Poté je  aplikován na ošetřovanou oblast anestetický sprej, který zmírní nepohodlí při zákroku. Terapie začíná odebráním menšího množství krve klientovi. Ve speciálním přístroji následně dojde k oddělení plazmy a ta je poté klientovi aplikována pomocí tenké jehly do kůže a podkoží požadované zóny. Ambulantní léčba trvá 30-60 minut, v závislosti na velikosti léčené oblasti. Po aplikaci je celá ošetřovaná oblast znovu dezinfikována antispetickým roztokem. Odběr i odstřeďování probíhá se sterilními nástroji. Nejlepší efekt plazmaterapie je dosažen, provádí-li se opakovaně, ideálně třikrát. Po aplikaci můžete bez problémů odejít do práce, nedoporučujeme však fyzickou námahu, sport, saunování ani návštěvu bazénu. Ze vpichů můžete bezprostředně po aplikaci trošku krvácet.


Jak probíhá zotavení po plazmaterapii ?

Každý zákrok vyžaduje určité období na zotavení. Jedná se však o bezpečnou metodu, která se provádí ambulantně. Toto ošetření nevyžaduje dlouhou rekonvalescenci, po zákroku tedy můžete pokračovat ve svých běžných činnostech. Měli byste se však vyhnout fyzické námaze, návštěvě sauny, bazénu či sportovním aktivitám. Injekce PRP by vás neměly nijak obtěžovat. Umýt si vlasy můžete podle svého obvyklého plánu, pokud není místo vpichu obzvláště podrážděné nebo bolestivé. Nebarvěte si vlasy po dobu alespoň 72 hodin po injekcích PRP.


Jaké jsou výsledky po ošetření vlasovou plazmaterapií ?

Ošetření nemá žádné vedlejší účinky, jelikož se do těla nedostává žádná chemie, pouze tělu vlastní plazma. Obvykle se další aplikace provádí s odstupem 6 týdnů a 3 měsíců. Podle tohoto protokolu lze očekávané výsledky nejdříve vidět do tří měsíců. Je třeba si uvědomit, že výsledky budou u každého vypadat jinak na základě celkového zdraví, hladiny krevních destiček a zdraví vlasů.


Vyskytují se nějaké komplikace nebo vedlejší účinky ?

Tento zákrok většinou nepřináší žádné skutečné riziko. Po zákroku se mohou vyskytnout modřiny, ale obvykle odezní během týdne nebo dvou. Může se objevit také svědění či bolest hlavy.


Unikátní patentovaná metoda terapie krevní plazmou bohatou na krevní destičky (PRP) - detailní info najdete na samostatné stránce

Hloubková mikrojehlová mezoterapie skalpu

Exkluzivní mezoterapeutické injekční ošetření, které obnovuje rovnováhu dehydrované a stárnoucí pleti, vlasové pokožky a navrací jí mladistvý vzhled díky peptidům a stimulaci DNA.  


Mezoterapie s transkutánní aplikací speciálních sér do hlubokých vrstev pokožky skalpu pro redukci padání a stimulaci růstu vlasů.