Amb. plastické a estetické chirurgie

Medi-Esthes

Liposukce

Ambulance plastické a estetické chirurgie-mobil 605 060 076

Rychlé řešení lokálních tukových nadbytků - bez nutnosti narkózy, hospitalizace a dlouhodobé rekonvalescence.

Při liposukci ( neboli odsátí tuku ) dochází ke snížení podkožní tukové vrstvy na místech, kde dochází k jeho nadměrnému ukládání. Tuk odstraňujeme jen z těch partií těla, jejichž vzhled již nelze ovlivnit redukční dietou ani fyzickým cvičením, resp. tyto přirozené postupy nejsou u jinak zdravého jedince účinné. Liposukce není metodou, která snižuje nadváhu, ale pouze koriguje problematické oblasti. Lidem s velkou nadváhou je proto před zákrokem doporučována redukce váhy.

Na našem pracovišti provádíme liposukci metodou operační i metodou neinvazivní


V současné době patří mezi nejžádanější zákroky v plastické a estetické medicíně, výsledky na formování postavy jsou srovnatelné s tumescentní liposukcí. Způsob, jak se trvale zbavit nežádoucího podkožního tuku a dosáhnout optimálního formování postavy. Jedná se o velmi šetrnou metodu.

Princip účinku: fokusovaný ultrazvuk prochází kůží do podkožní tukové vrstvy bez jakéhokoli poškození okolí, trvale rozrušuje podkožní tuk, který je následně metabolizován a z těla vyloučen přirozenou cestou.

Během přibližně hodinového sezení (podle rozsahu ošetření ) Liposonix dosahuje velmi uspokojivých výsledků. 

Studie ukázaly úbytek minimálně 2-2,5 cm v pase (zmenšení o necelé dvě konfekční velikosti). Energie vysílaná přístrojem Liposonix prochází ( na rozdíl od jiných technologií ) skrze kůži bez významnějšího rozptylu a snížení výkonu. Průchodem této energie není kůže jakkoli poškozena.

Výhody neinvazivní liposukce :

Bezbolestnost a bezpečnost (neinvazivní zákrok - bez použití skalpelu, bez následných jizev)

Časová nenáročnost a nulová rekonvalescence (po ošetření lze odejít ihned domů a není třeba nosit kompresní prádlo)

Komplexnost ošetření (redukce podkožního tuku a současně redukce celulitidy, zlepšení vzhledu a vlastností pokožky v ošetřené oblasti, podpora činnosti lymfatického systému)

Lze provádět v jakémkoli ročním období (není vyžádováno žádné předoperační vyšetření)


další podrobnosti k výkonu najdete zde

Speciální kanylou jsou je z velmi malých kožních přístupů odsáty tukové nadbytky v určitých tělesných partiích, nejčastěji na břiše, bocích, stehnech, hýždích, v oblasti kolen, podbradku a na pažích. 

Liposukci provádíme tzv. tumescenční technikou. Tumescentní liposukce je metoda, při níž je oblast, z niž chceme odsát nadbytečný podkožní tuk, nejprve tenkou kanylou o průsvitu nejčastěji 1,5mm v nadbytku infiltrována (napuštěna) tzv. tumescentním roztokem s obsahem anestetika (znecitlivující látky) a dalších látek. Díky tomu lze provádět liposukci do určitého rozsahu ambulantně, pro pacienta velmi komfortně a téměř bezbolestně, bez nutnosti celkové anestezie a hospitalizace.  

Jedná se o metodu, jejíž účinnost je ověřena dlouholetou klinickou praxí. V odsávané oblasti je dosaženo okamžitého odstranění tukového nadbytku a navždy je významně omezeno nadměrné ukládání tuku. 

Pro koho je operační liposukce vhodná?

  • ohraničené tukové nadbytky
  • dobrou elasticitu kůže v oblastech s tukovými nadbytky
  • body mass index nižší než 35
  • celkově dobrý zdravotní stav
  • nepřítomnost celkové obezity

Kdy je operační liposukce nevhodná?

  • pro léčbu celkové obezity
  • pro břicho mužského typu obezity neboli pro "pivní břicho", protože tuk je uložen převážně uvnitř dutiny břišní
  • u celulitidy

další podrobnosti k výkonu najdete zde 


Více informací k oběma metodám najdete na samostatných stránkách tohoto webu